DIGIBELIT

سیستم رزرواسیون دیجی بلیط

DIGIBELIT

تاریخچه هتل

تاریخچه واژه هتل

هتل واژه ای است فرانسوی است. این واژه در زبان فرانسوی به ساختمانی گویند که بازدید کنندگان آن زیاد است ولی پس از وارد شدن این کلمه در زبان انگلیسی معنای آن به مکانی برای اقامت مسافران تغییر یافت. صنعت هتلداری از کشورهای اروپایی به خصوص کشور سوییس آغاز شد. در ابتدا این مکان ها بسیار کوچک و محقر بودند ولی کم کم گسترش یافت. این رشد و گسترش در آمریکا با باز شدن هتلی به نام سیتی آغاز شد. این شروع، انگیزه های بسیاری در شهرهای مختلف برای تاسیس  به وجود آورد. این صنعت پس از جنگ جهانی دوم بسیار رونق یافت

با گسترش و ساخت هتلهای بزرگی مانند  شرایتون، هیلتون و … هتلهای کوچک احساس شکست می کردند و باید به گونه ای به هتلهای بزرگ متصل می شدند و سرویس ها و خدمات خود را به صورت کامل تر در اختیار مهمانان قرار می دادند و رضایت آن ها را فراهم می نمودند. با این کار هتلهای بزرگ یک سری خدمات برای هتلهای کوچک فراهم می نمودند به عنوان مثال مشارکت آن ها موجب می شد هتلهای کوچک از حالت انفرادی خارج شده و به صورت زنجیره ای کار خود را ادامه دهند و مدیران متخصص برای اداره هتلهای کوچک تعیین می شد و فروش آن ها مداوم تر و سود آن ها نیز بیشتر می شد و کم کم بیشتر هتلهای کوچک زیر مجموعه هتلهای بزرگ شدند.

تاریخچه در ایران معاصر

در سال ۱۳۰۶ خورشیدی توسط یک مهاجر روسی به نام خاچیک مادیکیانس کافه‌ای بنام نادری در خیابان نادری تهران دایر شد و این شخص برای اولین بار در تهران بکار شیرین‌پزی پرداخت و چندی بعد در جوار کافه نادری، هتلی به همان نـام تأسیس کرد. برای نخستین‌بار در تهران در رستوران اینجا بود که غذاهای فرهنگی نظیر بیفتک و بیف ‌استروگانف و غیره به ایرانیان معرفی شد. همچنین کافه گلاسه، بستنی فرنگی، انواع قهوه‌های ترک و فرانسه و انواع نانهای قالبی برای اولین بار به وسیلة مؤسس این مکان در اختیار علاقه‌مندان گذاشته شد.

در جوار تأسیس هتل، رستوران‌های متعددی نیز در تهران، رشت، بندر انزلی، بابلسر و دیگر شهرهای ایران به وسیله ایرانیان و خارجیان دائر گردید و تعداد آنها در هنگام جنگ جهانی دوم و ورود افسران و سربازان متفقین افزایش قابل توجهی یافت. با خاتمه جنگ و خروج افسران و سربازان خارجی بسیاری از این رستورانها تعطیل شد. از کافه‌های مشهور تهران آن زمان کافه‌های کانتینانتال و لقانطه بود. کافه کانتینانتال در خیابان اسلامبول قرار داشت و کافه لقانطه در میدان بهارستان در عمارت نظامیه دایر شده بود. این عمارت از بناهای باشکوه دوره ناصر‌الدین شاه قاجار بود. عمارت نظامیه دارای تالار بزرگ و بسیار زیبایی بود که در هر چهار طرف آن پرده‌های نقاشی به چشم می‌خورد. در این تابلوها مناظر جالبی از سلام محمدشاه قاجار دیده می‌شد و چهره رجال سرشناس آن زمان در این تابلو تصویر شده بود

در قدیمی ترین واحدهای اقامتی و پذیرائی تهران که امروز فقط نامی از آن باقی مانده است می‌توان مهمانخانه مدرن گراند  را نام برد. گراند  از مجلل‌ترین و معروفترین هتلهای نیم قرن پیش تهران بود. آن در خیابان لاله‌زار کمی بالاتر از کوچه ملی قرار داشت و در سالهای پیش هر وقت میهمان سرشناسی از خارج به تهران می‌رسید تنها محلی که برای اقامت او در نظر گرفته می‌شد گراند  بود. گراند  سالن بزرگی نیز داشت که هنرمندان آن روز ایران در آن به اجرای برنامه می‌پرداختند و به تدریج که هتلهای دیگر در تهران ساخته شد این  از رونق افتاد. کافه و رستورانهای آن روز در حقیقت محل تجمع اعیان و اشراف آن زمان بود و رفتن به کافه و رستوران خود یک نوع تشخص محسوب می‌گردید

اما امروزه، پذیرایی از مهمان (که گاهی آن را تهیه اقامتگاه یا صنعت هتلداری) می‌نامند و صنعت تأمین غذا و نوشابه (که گاهی آن را صنعت پذیرایی) می‌نامند، شامل مجموعه‌ای از تشکیلات و تسهیلات می‌شود که یکی از بخش‌های بسیار پویای صنعت جهانگردی و مسافرت جهانی را تشکیل می‌دهد. مسافر به هر کجا برود نیاز به محلی برای خواب، استراحت و غذا دارد. پذیرایی شامل مجموعه‌ای از تشکیلات خوابگاهی می‌شود که امکان دارد به صورت استراحتگاه‌های بسیار مجلل یا حتی تنها محدود به یک تخت خواب معمولی و صبحانه کامل شود. میزان تسهیلات و تشکیلات مهمان پذیرها بازتابی از نیازها و سلیقه‌های مختلف مسافران و پویایی‌های این بازار است. در سراسر دنیا، رشد صنعت جهانگردی، در سطح داخلی و خارجی، تعداد اتاق خواب با سرعتی افزون افزایش یافته است. همچنین با رونق گرفتن صنعت جهانگردی، صنعت تهیه غذا و تأمین نوشابه نیز گسترش یافته است.

DIGIBELIT

اطلاعات  هتل ها

Domestic hotels

هتل های داخلی

اطلاعات اقامتگاه ها و هتل های داخلی در سراسر ایران همراه باعکس و موقعیت جغرافیایی بهترین راهنمای انتخاب و رزرو هتل در ایران است.

Domestic hotels

مرجع هتل های داخلی

اطلاعات کامل درباره هتل ها و مقاصدی که شما قصد سفر به آنها را دارید.

وارد شوید

Foreign hotels

هتل های خارجی

اطلاعات جامع و کامل هتل های خارجی در سراسر دنیا و بهترین مقاصد گردشگری که راهنمای بسیار مناسبی برای مسافران است.

Foreign hotels

هتل های خارجی

این هتل ها را مرور کنید و برای سفر بهترین تجربه را با ما داشته باشید .این بانک اطلاعات هتل را از دست ندهید.

وارد شوید

DIGIBELIT

راهنمای رزرو هتل


برای دیدن صفحه راهنمای رزرو  اینجا کلیک کنید.

DIGIBELIT

نظرات کاربران

0%
طراحی سایت

0%
امنیت سایت

0%
امکانات سایت

0%
پشتیبانی

0%
ارزش خرید

DIGIBELIT

هتل ها را بیشتر بشناسیم

 


هتل آپارتمان مدیا تهران


بیشتر بدانیدهتل آپارتمان تاج محل تهران


بیشتر بدانیدهتل مارلیک تهران


بیشتر بدانیدهتل سعدی تهران


بیشتر بدانیدهتل جهان تهران


بیشتر بدانیدهتل آیبیس فرودگاه امام خمینی تهران


بیشتر بدانیدهتل توچال تهران


بیشتر بدانیدهتل اسپیناس تهران


بیشتر بدانیدهتل آپارتمان تاوریژ تهران


بیشتر بدانیدهتل پرشیا تهران


بیشتر بدانید

DIGIBELIT

شبکه های اجتماعی

Facebook
Google+
Twitter
Email
WhatsApp
Telegram
Print

DIGIBELIT

دانلود  اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن سفری آیفون دیجی بلیت با طراحی زیبا و دسترسی آسان در اختیار شما قرار داده شده است.این اپلیکیشن گردشگری بهتر از علی بابا ، ملی چارتر ، فلایتو ، دیجی چارتر و غیره می باشد. برای دانلود بر روی لینک زیر کلیلک کنید.


دانلود کن

اپلیکیشن سفری اندروید دیجی بلیت با سرعت بالای خود و امکانات فراوان رزرو هتل و پرواز تجربه جدیدی از دنیای فناوری و برترین در بلیط هواپیما و هتل همچنین تور می باشد.از لینک زیر دانلود کنید.


دانلود کن

DIGIBELIT

نظرات شما